Ciorba de burta

de alinutzika in Ciorbe, 28 Sep 2011 | 10069 vizualizari

COMENTARII (25)

MIUTA 1

28.09.2011, 20:13

Wauuuuuu prima am ajuns,vreau doua portii

Bunica 1

28.09.2011, 20:55

Ciorba de burta.....de cand n-am mai facuuuut! Fata draga, la ciorba de burta , burta poti sa o speli in o mie de ape, dar trebuie sa o fierbi si sa arunci apa in care a fiert de 2-3 ori , apoi sa pui legume, dar......gusturile nu se discuta. Eu am invatat sa fac ciorba de burta de la un bucatar renumit.

alinutzika 1

28.09.2011, 22:15

Miuta, te servesc cu drag!

alinutzika 1

28.09.2011, 22:17

Bunica, nu ai fost atenta la ceea ce am scris in descriere....Eu am avut burta prefiarta, adica fiarta dinainte si taiata in bucatele.. Si nu mai avea nevoie de alte cele ca si burta simpla...

Rocsi 1

28.09.2011, 23:06

ce culoare frumoasa are

MotanLaOale 1

29.09.2011, 08:27

buna buna

Bunica 1

29.09.2011, 08:51

alinutza, mii de scuze eu m-am referit la burta proaspata Personal nu fac niciodata cu burta prefiarta ...mi se pare ca este cauciucata

gaby_gabytza 1

29.09.2011, 09:21

foarte buuuuna

jolygina 1

29.09.2011, 09:34

am zis ca fac cat de curand

LUK 1

29.09.2011, 11:38

Sidy 1

29.09.2011, 13:47

Buna, buna

alinutzika 1

29.09.2011, 14:15

Rocsi, motan ..multumesc!

alinutzika 1

29.09.2011, 14:15

Bunica, eu nu vad nici o diferenta...

alinutzika 1

29.09.2011, 14:16

Gabitza, Luk, Sidy..va multumesc!

alinutzika 1

29.09.2011, 14:16

Jolygina, ma bucur!

marcela1979 1

29.09.2011, 15:55

ce mi place si mie cu multe legume in ea

alinutzika 1

29.09.2011, 21:40

Carla...sunt la care le place si "apa chioara"..

AlinaL 1

29.09.2011, 23:21

Ce-mi place mie ciorba asta! E buna-buna!

alinutzika 1

30.09.2011, 14:58

Alina, multumesc!

adry88 1

30.09.2011, 16:26

alinutzika 1

01.10.2011, 17:56

multumesc, eduard!

Lau 1

02.10.2011, 22:12

place

alinutzika 1

02.10.2011, 22:48

sufletista, multumesc!

madi_marin 1

12.10.2011, 20:59

ooo....as papa o portie..... n-am mai facut de mult si chiar mi s-a facut pofta.... de ciorba....evident....

cocolina 1

16.04.2012, 17:57

Arata super frumos ciorba mi sa facut pofta!!!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase