Ciorba de burta

de AlexTeacher in Ciorbe, 25 Sep 2015 | 23642 vizualizari

COMENTARII (18)

Constelatialeu 1

25.09.2015, 15:40

E burta de sub burta sau deasupra burtii... ...delicioasa,vreau si eu o portie mare,se poate?

Gicuta 1

25.09.2015, 15:44

MotanLaOale 1

25.09.2015, 15:46

buna rau

MOKUSKA 1

25.09.2015, 15:58

ne place

- Andreea - 1

25.09.2015, 16:34

Gherca Daniela 1

25.09.2015, 16:57

Panacris 1

25.09.2015, 19:01

De probat varianta, cu oasele afumate!

RuxyRux 1

25.09.2015, 19:13

Wow!

Merisor 1

25.09.2015, 20:02

Cea mai buna ciorba!

Bunica 1

25.09.2015, 20:10

Eeeee ,cu oase afumate n-am preparat,dar nu e timpul trecut!

dantes 1

26.09.2015, 06:44

Super!

Sidy 1

26.09.2015, 08:44

"... oase de vita afumate .." .., pai asa ii strica tot gustul....Sau poate asta e reteta noua ? Alex...mie mi se par enorm de multe cele ...10 galbenusuri ! La cati litri de apa ? Sper sa nu te superi....

-Licurici- 1

26.09.2015, 09:11

Interesant, merita incercat!

georgianavede 1

26.09.2015, 09:45

Aș vrea să faci musaca!Nu mai știu cum o făcea bunica.....era atat de buna...poate tu o facila fel ca ea!Daca vad imi aduc aminte.....

AlexTeacher 1

26.09.2015, 12:27

Am inceput sa mananc ciorba de burta pe la 16 ani. Pana atunci nu imi placea deloc gustul. Si-asa mi-o pregatea mama. E varianta mea...de fapt, varianta ei. Si-am zis sa vi-o impartasesc. E diferita de cum o fac oamenii de obicei, dar nu-i problema din punctul meu de vedere...caci asa sunt si eu. Gustul conteaza. Cat despre calorii, colesterol si toate cele tot ce pot spune este ca m-am nascut in Romania, patria mama a celor mai grase mancaruri )))))))))))))))))))))))))
Si desi am facut multe-n viata asta, nu-s nici pediatru, nici nutritionist Gatesc ! Atat !

gaby_duceag 1

26.09.2015, 12:39

super raspuns.

Foarte faina ciorba. Eu n-am facut niciodata

AlexTeacher 1

26.09.2015, 12:51

O sa-ti fac eu, Gaby

Oana 1

28.09.2015, 11:05

Eu va spun ca am mancat ciorba aceasta, facuta de Alex si a fost cea mai buna ciorba de burta pe care am mancat-o vreodata, pe cuvant! Iar oasele afumate au dat un gust nemaipomenit! Pana nu incerci sa faci nu ai de unde sa stii...Asa ca spor la treaba si....Alex, sa mai faci!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

Dressing Vinaigrette - Sosul ideal pentru salate și garnituri

pe 15.06 la 08:17

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

oanapl

1017 puncte

Rocsi

188 puncte

mihaelar63

100 puncte

MotanLaOale

51 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește
 De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește