Ciorba de peste

de Bunica in Supe/Ciorbe, 26 Sep 2009 | 11791 vizualizari

COMENTARII (7)

rivka 1

26.09.2009, 22:25

Bunica ce e zeama de varza? Moare?
As face si eu ciorba asta ca am in fiecare marti capete si resturi de peste proaspat, le iau gratis de la un magazin de peste pentru caine..., dar sunt curatati pestii pe loc deci cat se poate de proaspete...m-am gandit eu de mult sa trag si o zeama pentru noi dintr-un cap ceva...
dar moare nu am....

Bunica 1

27.09.2009, 08:27

Rivka, zeama de varza sau moare o poti face in casa punand varza la acrit intr-un borcan. Eu am pus special pentru ciorbe o varza in doua borcane de 5 l.

Oana 1

27.09.2009, 20:27

Mama, Buni, ce buna!!! n-am mancat de mult o ciorbica de peste Si nici cu zeama de varza n-am mancat, cred ca e tare gustoasa

Irina 1

28.09.2009, 20:03

Maaaama, cum arata! Ma duc repede sa-mi pun o portie!

liana_geicu 1

04.11.2009, 20:52

Ciorba de peste este suuuper buna cu zeama de varza, mie imi place f mult pestele si in special ciorba facuta astfel!><

Mitinita 1

20.10.2010, 22:30

tare pofta mi-ai facut...

COMENTEAZA

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase