Orez cu lapte (de post)

de portiadelumina in Mancaruri de post, 1 Apr 2013 | 11159 vizualizari

COMENTARII (54)

portiadelumina 1

01.04.2013, 15:59

Mulţumesc Sebi!

delia64 1

01.04.2013, 16:06

Lau 1

01.04.2013, 16:34

papa bun

portiadelumina 1

01.04.2013, 16:51

Delia, mulţumesc!

portiadelumina 1

01.04.2013, 16:51

Mulţumesc Lau!

mihaelar63 1

01.04.2013, 17:12

portiadelumina 1

01.04.2013, 17:21

Mulţumesc Mihaela! Am văzut şi minunata dulceaţă, şi mi-a făcut cu ochiul.

Constelatialeu 1

01.04.2013, 17:23

Padre vad ca vrei sa devii senzational,mai ceva decat Diaconescu...
PS.Eu mereu lipesc orezul cu lapte,dar zic ca asa e reteta...

portiadelumina 1

01.04.2013, 17:29

Cleme, mai fac şi eu câte ceva. Să ştii, că nu lipesc niciodată mâncarea, sunt atent.
Orezul făcut cu lapte de sia este mai închis la culoare că aşa e laptele.

Constelatialeu 1

01.04.2013, 17:33

Eu n-am batut apropo ca-i mai inchis la culoare,eu de mine ziceam...

laura_n 1

01.04.2013, 17:46

bravoo, cred ca iese la fel de bun bun tipsul legat de consistenta laptelui de soia

portiadelumina 1

01.04.2013, 17:47

Am înţeles Cleme, dar am scris şi eu, că am uitat să pun la tipsuri.

portiadelumina 1

01.04.2013, 17:48

Laura, păi ce, eu vin pe-aici cu minciuni? Mulţumesc frumos!

RuxyRux 1

01.04.2013, 19:56

O mare mare bunatate...mereu cu gust de copilarie pentru mine....se poate si cu putina vanilie? Minunat!

deyutzky 1

01.04.2013, 19:57

delicios!!!

portiadelumina 1

01.04.2013, 20:03

Ruxy, ceva-ceva am zis la tipsuri, de zahăr vanilat ori alte condimente. Cum doreşte fiecare. Eu doar am vrut să testez dacă merge cu lapte de soia, şi merge.
Mulţumesc frumos!

portiadelumina 1

01.04.2013, 20:04

Delicios Andreea, mai ales că laptele avea miere în copoziţia sa, aşa, din fabricare. Mulţumesc!

RuxyRux 1

01.04.2013, 21:06

Eu nu am comentat Padre....am spus doar cum mi-ar placea mie

portiadelumina 1

01.04.2013, 21:09

Ştiu Ruxy. Eu nu pot scrie tot cum îmi place mie, că apoi ar zice lumea că-s prea "ca de la ţară" , deşi, cele mai bune gusturi tot cele mâncate în casa bunicilor sunt.

Rocsi 1

01.04.2013, 22:02

Bun,bun!

Cris2711 1

01.04.2013, 22:29

like,like,like

portiadelumina 1

01.04.2013, 22:30

Mulţumesc frumos Rocsi!

portiadelumina 1

01.04.2013, 22:34

Mulţumesc frumos Cris!

Cris2711 1

01.04.2013, 22:36

un mic secret ,inca mananc cu placere gris cu lapte,orez cu lapte ,mere rase etc

portiadelumina 1

01.04.2013, 22:37

Şi eu Cris, chiar ieri am mâncat măr cu biscuiţi, ca la copiii mici, bine, dat pe răzătoarea mare.

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

ieri la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase